Чорногірський заповідний масив

Натхнення, яке дарують мальовничі пейзажі Українських Карпат – це натхнення від неймовірної краси навколишнього погляду панорам. Багато туристів, які віддають перевагу єднанню з природою і оздоровлюючому відпочиноку в екологічно чистих природних зонах, відправляються саме сюди – на гірський масив Чорногора, який вважається найкрасивішим в Україні.

Гірський масив Чорногора – це захоплюючий дух і вражаючий гірський пейзаж, безкраї простори і найвищі вершини країни. Всі українські двотисячники зосереджені саме на Чорногірському хребті – це самий високогірний масив в Україні. Тут знаходиться шість найвищих точок країни на чолі з Говерлою (2061 м) прокладені цікаві туристичні маршрути, подорожуючи якими можна відчути всю велич, безмежність фантазії і краси матінки-природи.

Гірський масив Чорногора простягається на 40 кілометров в довжину з північного заходу на південний схід між долинами річок Чорна Тиса і Чорний Черемош. Хребет розділений на дві частини – західну і східну. Вершини першої – це четверта найвища точка країни гора Петрос (2020 м) і Шешул висотою 1726 м. У східній частині хребта зосереджені інші п’ять двотисячників – крім Говерли це Бребенескул (2032 м), Піп Іван (2022 м), Гутин-Томнатек (2016 м) і Ребра (2004 м).

Чорногора знаходиться в межах Закарпатської та Івано-Франківської областей України, де розташовано безліч стародавніх сіл і міст, що збереглися до наших часів, старовинні пам’ятки і культура корінного народу Українських Карпат – гуцулів. Саме тут можна познайомитися зі стародавніми звичаями та традиціями горян Карпат – дивного і цікавого народу.

На Чорногірському хребті можна побачити найрізноманітніші пейзажі – від прадавніх букових лісів, що вкривають підніжжя гір, і альпійських лугів, які встеляють їх вершини, до мальовничих високогірних озер і химерних скель. Озера Бребенескул (найвисокогірніше озеро в країні на висоті 1801 м), Брескул, Несамовите, Марічейка та інші водойми, що притулилися на схилах гір – це справжні перлини Чорногори, щоб побачити їх сюди приїжджають туристи навіть з інших континентів, зачаровані легендами і чутками про невимовну красі «небесних очей». Не менш яскраве враження справляють і скелі, форми яких часом настільки вигадливі, що здається, ніби створило їх щось позаземне. Так, скелі Шпиці в урочищі Ґаджина стали улюбленим місцем фотографів.

На схилах і вершинах Чорногори є і рукотворні пам’ятки Карпат, що заслуговують на увагу. Серед них – побудована на початку XX століття високогірна польська обсерваторія “Білий слон” на горі Піп-Іван, що нагадує скоріше старовинний замок, ніж будівництво радянських часів.

Чорногорський хребет – місце, популярне серед туристів. Масив входить до складу великого Карпатського заповідника і вважається однією з найбільш відвідуваних туристами з усіх куточків світу пам’яткою України. Тут можна здійснити сходження до вершин гір, помандрувати туристичними стежками по їх мальовничих схилах, побачити такі панорами, які запам’ятаються на все життя – чого варте одне тільки зоряне небо на тлі спрямованих угору гір! Тут всіх туристів чекають найяскравіші враження, то натхнення, яке може подарувати тільки неприборкана краса дикої природи.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *