Гора Стримба, Колочава

Гора Стримба – одна з найбільших гір Карпат та найкрасивіша вершина Міжгірського району, надзвичайно популярне місце у туристів. Підкорення гори запам’ятається надовго завдяки захопливим пейзажам, неповторним природним картинам, дивовижним тваринним та рослинним різноманіттям.

Маршрут на гору Стримба розпочинається в селі Колачава Міжгірського району і проходить крізь мальовничі букові та смерекові ліси. Часом на шляху трапляються кам’яні розсипи та маленькі озерця. Одне з таких (розмірами 4 на 8 метри) знаходиться у сідловині на висоті 1600 метрів. Озерце живиться винятково опадами, тож вода там досить каламутна, але у ньому живе яскравий представник фауни, занесений у Червону книгу України – тритон карпатський.

Хребет Стримби складається з кількох вершин і має 3 тисячі метрів завдовжки. Схили хребта поросли чорницею, якою можна ласувати у липні-серпні (а часом, навіть, восени, у жовтні) та безліччю лікарських, рідкісних рослин, а також карпатських квітів.

У навколишніх лісах ростуть буки, смерека, гірська сосна, сибірський та козацьких ялівці. У деяких місцях на підходах до Стримби зберігся справжній буковий ліс з елементами пралісу.

У 2008 року жителі села Колочава встановили на верхівці Стримби дерев’яний хрест, висотою 4 метри.

Стримба входить до складу Національного природного заповідники “Синевир”. Озеро Синевир, до речі, також знаходиться неподалік – за кілометрів 20, якщо навпростець.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *