Place Categories: Пам'ятні місця і Замок / Палац
Замок Паланок, а саме його перше дерев’яне укріплення, був побудований білими хорватами у VII столітті. Історичні свідчення говорять, що у ХІІІ й ХIV століттях замок перебуває під владою династій Анжу та Арпадовичів. Вже у 1396 році Паланок стає подарунком короля своєму братові Федіру Корятовичу. З того часу Мукачівський замок набуває як оборонну, так і житлову функцію. Саме Корятович добудовує кам’яний замок, який стає неприступним для будь-якого ворога. Для цього володар зробив неймовірно складну й заплутану систему захисту, яку і сьогодні не можуть розшифрувати.
Також Корятович будує Верхній замок з великим подвір’ям, він же укріплює стіни й добудовує захисні вежі. Володар прагне зробити колодязь, однак стіни криниці обвалюються та засипають дно. Існує легенда, що сам чорт допоміг вирішити проблему з водою, але через те, він був обдурений, то й по сьогоднішній день люди чують лякаючи голоси.
Після смерті Корятовича Паланок дістається Яношу Гуняді. А у 1528 році володарем замку стає Іштван Бататорі. За його часи замок зазнає реконструкцію та отримує бастіон й 14-ти метрову вежу для спостереження.
У XVI столітті Австрійська влада захопила Мукачівську фортецю й завдала значної шкоди. Завдяки кріпакам замок вдалося відновити й, навіть, додати підвісний міст. Вже через деякий час угорці повернули фортецю під свою опіку і новим власником замку становиться Гашпар Магочі.
Однак, вже у 1633 році Паланок викуповує Дьерд І Ракоці. Новий володар добудував Середній та Ніжній замки. Архітектором був Себастьян де Вобан. За його роботою замок став маленьким містом, адже площа будівлі становила 14 тисяч метрів кв. Завдяки такому перевтіленню стіни фортеці стали 18 метрів у товщину, через це подвір’є – «містечко», де всі жителі Мукачева знаходились під час війни, було за непробивними мурами.
Згодом замок переходить до сина Дьерда – Франца. А після його смерті Паланок залишається його дружині Ілоні Зріні. Саме жінка прославила замок своєю хоробрістю під час нападу австрійських військ. Вона довгих три роки відстоювала фортецю. Однак, запаси закінчувалися, допомога не приходила і Ілона була вимушена здати Паланок ворогу.
Наступним володарем Мукачівського замку стає австрійській король Леопольд ІІ. За його правління замок стає нижчим та набуває сучасного вигляду. У 1711 році Паланок остаточно переходить під владу Австрії. З цього часу фортеця перестає нести оборонну функцію – стає в’язницею для політично ув’язнених. Згодом Паланок слугує казармою для Чехословаччини. Під час ІІ Світової війни фортеця дає притулок угорським військам. У період радянської влади тут знаходиться школа та профтехучилище. А з 1989 року Мукачівський замок стає історичним музеєм.
Сьогодні Паланок – це замок наповнений насиченою історією, цікавими легендами та гарними краєвидами. Переконайся у цьому сам!
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.