Place Categories: Пам'ятні місця і Культова споруда
Архітектурний шедевр містечка – Михайлівська церква (1588 р.). Розміщена вона в південній частині міста на маленькому кладовищі. Незважаючи на свій поважний вік, храм все ж не втратив чарівності. Поруч з давньою церквою височіє сучасна камінна дзвіниця, яка була побудована в 2000 році.
За переказами, церква збудована без жодного цвяха, вона несе звістку із давнини, служить прикладом вміння, винахідливості і майстерності людей, що працювали на стику давніх віків, церква і сьогодні живить духом парафіян, служить взірцем поклоніння Богові, любові і поваги до нього.
Ще в радянські часи будівля цього храму була зареєстрована як пам’ятник архітектури. Місце для церкви знайшли наші предки на одному з найвищих пагорбів міста для того, щоб Божий Храм було видно здалеку і чисті звуки дзвонів розносилися на всю околицю. Будівничі вірили, що ті, хто заходитиме в храм, відчуватимуть радість спілкування з Богом і полегшення від молитви.
Михайлівська церква в м. Сваляві розташована при вулиці на пагорбі на старому цвинтарі. Церква тризубна, тридільна, з бароковою вежею над бабинцем. Її план складають три зруби, розташовані на осі захід-схід. Церква збудована з дубового дерева, фундамент кладений з каменю на глиняному розчині.
Ця пам’ятка архітектури датується 1759 роком. Дата, яка була вирізьблена на надпоріжнику зараз закрита лиштвою пізніших двостулкових дверей. Пам’ятка належить до лемківського типу церков. З північно-західної сторони церкви стоїть невеличка одно-ярусна дзвіниця стовпової конструкції, покрита чотиригранним наметовим дахом. Храму був освячений у 1588 році на честь Архістратига Михаїла. Два сторіччя Михайлівська церква служила парафіянам. На початку п’ятдесятих років XVІІІ століття її перебудували. Можна вважати, що в 1759 році церква народилася вдруге. Вона є пам’яткою історії, справжнім шедевром зодчества краю.
В Михайлівській церкві зберігаються реєстраційні книги про народження, церковнослов’янські книги, книги про хрещення, вінчання, одруження і смерть місцевих жителів. Все це складає неоціненний скарб, завдяки якому мініатюрний куточок Свалявщини має свій шарм.
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.