Place Categories: Пам'ятні місця і Пам'ятник природи
На території Кузійського масиву розташовані дві доломітові штольні (верхня і нижня). Часто їх називають Кузійські штольні.
Нижня штольня (380 метрів над рівнем моря) – довжиною 33 метри. Верхня штольня (530 метрів над рівнем моря) – довжиною 375 метрів.
З цими підземними галереями тісно пов’язана рiзноманiтна фауна рукокрилих. Тут відмічено 10 видiв кажанів, з яких 6 вiдносяться до рiдкiсних. Це пiдковоноси великий i малий, широковух звичайний, нiчницi велика і довговуха, вухань звичайний. Зимою скупчення кажанiв у цих пiдземних сховищах налiчують кілька десятків особин.
Більші розміри спричиняють і кращу заселеність підземелля. Крім уже згаданих кажанів, його постійно відвідують й інші тварини. Тут часто можна зустріти лисицю, куницю, лісового тхора, кілька видів земноводних. Зокрема, саламандри постійно зимують у штольні і навіть розмножуються в невеликому потічку, що тече на її дні. Протягом усього року в підземному водотоці можна спостерігати личинок цих земноводних, що відрізняються від дорослих лише розмірами і наявністю зовнішніх зябер. Багата і цікава фауна безхребетних штольні. Серед них є й справжні печерні види. Особливо вражають великі чорні з яскравими червоними плямами павуки. Поряд знаходяться і їхні кладки у формі білих кульок, які звисають зі склепіння на тоненькій павутині.
Ці штольні залишили по собі геологи, що в 60-х роках проводили тут геологорозвідувальні роботи. Вони шукали золото та інші кольорові метали.
Перебування у штольні є НЕБЕЗПЕЧНИМ, оскільки дерев’яні укріплення у деяких місцях повністю згнили, тому існує небезпека обвалу!
Загалом штольні за своїми умовами дуже нагадують природні печери.
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.