Place Categories: Пам'ятні місця і Пам'ятник архітектури
Каолінова печера «Кукля» названа по одноіменній горі. Сумарна площа шахт і поверхневих споруд над нею – 5 гектарів. За деякою інформацією, відома шахта була з XV століття. Використовувалася вона як для видобутку каоліну, найціннішою в ті часи, білої глини, з якої, наприклад, за часів Австро-Угорщини виготовляли дорогий «Віденський фарфор», так і для видобутку золота.
Видобуток в старі часи вівся примітивно – з киркою і ліхтарем. Ходи в розгалуженій системі шахт рили не глибше 200 метрів. Золотошукачі з легкістю проходили крізь м’яку каолінову породу, в якій були вкраплення золотоносних порід, з яких потім вимивався золотий пісок.
До входу в систему печер «Кукля» можна піднятися як з Берегово, так з села Мужієво. Рухаючись по серпантину по схилу гори Кукля, вже за кілометр до шахт помітно їх присутність. Кругом ознаки каоліну. Вхід закритий гратами.
У систему печер існує кілька входів. Один з них досить великий. «Стелі» за входом високі. Крейдяна пил скрізь.
Другий вхід, точніше лаз в систему печер. Знаходиться значно вище перших двох. Знизу ніяких грат і перешкод – гола система ходів. Але не варто навіть пробувати сунутися в нього без спеціального обладнання.
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.