Річка Дністер – третя за довжиною в межах України (після Дніпра й Південного Бугу) та 9-та в Європі – річка на південному заході України та Молдові (частково на кордоні обох країн). При впадінні до Чорного моря утворює Дністровський лиман. У середній течії слугує історичним кордоном між давніми культурно-етнографічними регіонами Буковиною та Галичиною, а у середній та нижні – між Поділлям та Бессарабією.
Завдяки утворенюю Дністровського каньйону від Галича до Хотина, занесений з 2008 року до списку семи природних чудес України. Басейн річки лежить у межах трьох країн: Польщі, України та Молдови, більша його частина розташована в Україні. Займає території семи областей південно-західної України, таких як: Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеська області.
Довжина річки становить – 1 362 км (в Україні – 705 км), площа басейну – понад 72 100 км². Дністер є типовою гірською річкою з вузькою й глибокою долиною, на рівнину виходить нижче міста Старого Самбора. Витік Дністера розташований в Українських Карпатах, біля села Вовчого Турківського району Львівської області.