З наближенням зими в голову все частіше і частіше приходять спогади про минулі святкуваннях і думки про те, де і як провести зимові канікули. Досить велика кількість людей вирішує в ці дні з’їздити до українських Карпат, у цей особливий світ гір, лісів, чистого повітря, добрих і працьовитих людей. Для когось подібні поїздки стають доброю традицією, а для когось це абсолютно новий життєвий досвід.

Чим же приваблює до себе цей чудовий куточок України, як можна провести час з друзями, близькими та рідними людьми?

Гірськолижні курорти українських Карпат

У першу чергу, для більшості людей, зимовий відпочинок у Карпатах пов’язаний з гірськолижними курортами, коли люди, хто вперше, а хто вже професійно, стають на лижі, сноуборди і з ранку до вечора відточують свою майстерність. Ця ніша досить розвинена і, що найприємніше, продовжує розвиватися. До послуг відпочиваючих – досить багато місць, де можна активно, весело і насичено провести час з рідними і друзями.

Буковель

На сьогодні заслужено найкращим за якістю і сервісом вважається курорт Буковель. Знаходиться він в Івано-Франківській області, с. Поляниця. Тут до послуг відпочиваючих великий вибір гірськолижних трас для людей з будь-яким рівнем підготовки, прокат спорядження, житло і багато іншого.

Славське

Смт. Славське знаходиться у Львівській області і є своєрідним центром, з якого можна добиратися на різні за складністю траси. Відпочиваючим тут будуть цікаві кілька гір, з яких вони зможуть покататися на лижах і сноубордах: Тростян, Погар, Менчіл, Високий Верх. Це чудове місце, де відпочити відпочити взимку в Карпатах з дітьми.

Пилипець

Село Пилипець розташоване в Закарпатській області. Тут знаходяться спуски, які будуть цікаві і початківцям, і більш просунутим любителям гірських спусків.

Влітку тутешні місця користуються великою популярністю серед любителів гірських походів. Не зайвим буде поглянути на тутешні гори і в зимовий період.

Драгобрат

Траси курорту Драгобрат знаходяться в смт Ясіня, Закарпатська область. Вони різноманітні й підійдуть будь-кому, але в той же час заслужили велику популярність в екстремалів і фрірайдерів, які вправляються тут в майстерності, прокладають свої траси через ліс і відточують навички на складних трасах.

Красія

В селі Вишка Закарпатської області для досить досвідчених лижників підготовлені траси середньої складності, на яких бажаючі можуть повправлятися у слаломі, швидкісному спуску, в стрибках з трампліну. Лижники-початківці теж знайдуть для себе цілком відповідні маршрути.

Курорт знаходиться в самому серці Закарпатських пам’яток.

Поїздки по визначних місцях

Крім катання з гір, час у Карпатах можна провести і відвідуючи місцеві визначні пам’ятки, тим самим розширюючи свій кругозір. Це, наприклад, можуть бути як монументальні рукотворні споруди, такі як:

  • замок Паланок в Мукачеві:
  • Ужгородський замок;
  • палац у санаторії «Карпати»;
  • замок Сент-Міклош в смт Чинадієво;
  • Невицький замок неподалік с. Кам’яниця (все це – у Закарпатській області);
  • термальні джерела;

так і об’єкти, створені природою:

  • водоспади Кам’янка і Гуркало (біля м. Сколе, Львівська область);
  • водоспад Гук Женецький (с. Татарів, Закарпатська область);
  • водоспад Шипіт (с. Пилипець, Закарпатська область) та ін.

Сховатися від міської суєти і шуму

У бік від траси М06 (Київ – Чоп), на півдорозі до смт Славське, серед гір, лісу й тиші, розташувалися два невеликих карпатських села – Гребенів і Тухля. Звідси зручно влаштовувати невеликі походи на довколишні гори, до пам’яток і в той же час зручно добиратися до смт Славське, якщо з’явиться бажання покататися на лижах.

Аналогічно і в с. Пилипець, можна зробити вибір між катанням з гір, відвідуванням місцевої пам’ятки (водоспад) або походом/підйомом на гори Стій, Гемба, Жид Магура.

Інші села і селища Карпат теж позбавлені суєти і шуму, так що вибір місця відпочинку дуже широкий і різноманітний.

Одноденні походи

Якщо у весняно-літньо-осінній період знаходиться велика кількість бажаючих брати участь у походах з ночівлею в горах, то взимку, з об’єктивних причин, таких охочих знаходиться дуже мало. Тут важливі і спорядження, і підготовка. Але основна причина – це низька температура. Правда, це не привід зовсім відмовлятися від походів у гори.

Цілком прийнятними і посильними для багатьох можуть стати одноденні походи, метою яких може бути дійти до якоїсь вершини або просто прогулятися по лісових стежках, розвести багаття на лісовій галявині і приготувати або просто розігріти на ньому їжу, заварити чай, помилуватися місцевими красотами і після цього повернутися в тепле і затишне житло.

Такий досвід може бути цікавий і корисний не тільки дітям, але і дорослим, які більшу частину часу безвилазно проводять у кам’яних джунглях сучасних міст.

Сауни і карпатська кухня

Чудовим завершенням дня, проведеного в Карпатах, може стати сауна, яка допоможе розслабитися і позбутися втоми, що накопичилася за день, активно проведений на свіжому повітрі. Привітні господарі з радістю приготують карпатський чай і нагодують вас смачними стравами, приготованими згідно зі старовинним сімейними рецептами. І ви зрозумієте, що краще відпочити в Карпатах, ніж десь за кордоном.

Гуцульські розваги

Ви любите гори, але спорт вас цікавить мало? В Карпатах є чимало розваг і без лижного катання. В горах ви знайдете чимало колоритних ресторанів та колиб з оригінальною карпатською кухнею. Ви також можете покататись на конях, відвідати лазню чи сауну.

Особливо екзотично виглядає купання в гарячому чані просто неба. Це особливі відчуття – серед засніжених Карпат люди ніжаться у велетенських казанах, що стоїть над вогнищем.

Закарпатське джакузі

Ще одне цікаве місце, яке точно урізноманітнить ваш зимовий відпочинок – це комплекс з цілющими термальними водами “Косино” на Закарпатті.

Цілюща вода для басейнів курорту піднімається з однієї із трьох діючих свердловин в регіоні. Гарячий гейзер термальної води по дорозі у свердловині охолоджується і на поверхню вода потрапляє з температурою близько +55°C. Тоді її охолоджують до +41°C і подають у басейни.

Маєток Миколая

А ви знаєте, де живе український Святий Миколай? Звичайно в Карпатах. Не вірите? Ви можете побачити будинок Миколая на власні очі. Його маєток у селі Пістинь (2 км від міста Косів) на Івано-Франківщині.

В грудні кожен може зустрітись з Чудотворцем, розказати йому про свої бажання та отримати подарунки. Також Миколай приймає повідомлення на електронну адресу.