Уряд України прийняв постанову, яка значно спрощує процедуру проведення рубок у гірських лісах Карпат. Згідно з документом від 8 квітня №401, технологічні картки на вирубку лісу більше не потребуватимуть погодження з Державним агентством лісових ресурсів України (Держлісагентством). Більше того, при здійсненні рубок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду скасовано необхідність погодження з обласними державними адміністраціями. Про це повідомляє «Судово-юридична газета».

Відповідні зміни внесено до Правил рубок головного користування в гірських лісах Карпат, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №929. Раніше ці правила передбачали обов’язкове погодження технологічних карт, які детально описують процес вирубки на кожній лісосіці, з територіальними органами Держлісагентства, а у випадку природоохоронних територій – ще й з ОДА. Технологічна карта включає перелік підготовчих робіт, схему розробки ділянки, способи проведення лісозаготівельних операцій, заходи з охорони праці та природоохоронні вимоги, такі як запобігання ерозії ґрунтів та збереження підросту.

Тепер же лісозаготівельні підприємства звільняються від необхідності отримувати ці погодження. У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) пояснили таке рішення тим, що «погодження технологічних карт стосовно лісівничих вимог є надмірним та необґрунтованим».

Крім того, зміни торкнулися й Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабміну №761 від 23 травня 2007 року. З нього виключено норму про необхідність погодження з територіальними органами Держлісагентства та обласними (Київською міською) держадміністраціями заготівлі деревини під час рубок головного користування, яка може здійснюватися додатково в межах невикористаного за попередні роки обсягу діючої розрахункової лісосіки.

Таким чином, уряд суттєво дерегулював сферу лісозаготівлі в Карпатах, скасувавши низку контрольних механізмів. Це рішення викликає питання щодо потенційного впливу на екологічну безпеку регіону та дотримання природоохоронних норм при проведенні лісозаготівельних робіт.