Place Categories: Пам'ятні місця і Культова споруда
Хто хоча б один раз побував в Карпатах, неодмінно захочеться повернутися туди знову. Краса і велич гір вражають, надихають і розслаблюють. На території Західної України є такі пам’ятки, про існування яких знає мало хто. Сталося так, в основному, через віддаленість знаменних місць від традиційних туристичних маршрутів. Саме тому багато гостей Карпат не можуть вдосталь насолодитися подорожжю – через елементарне незнання про існування незвичайних місць.
Манявський скит – це як раз така пам’ятка, що знаходиться в Івано-Франківській області та розташована в 25 кілометрах від ж/д станції Надвірна. Саме тут, в селі Манява, розташувався старовинний монастир-скит. Споруда була побудована ще в ХVII столітті – в 1 608 році. По крайній мірі, цими датами монастир вперше згадується в стародавніх літописах. Засновниками монастиря є два ченці – Іов Княгинецький і Іван Вишенський. Згідно з легендою, скит був улюбленим місцем Олекси Довбуша.
Манявський скит – це чоловічий монастир, в стінах якого два століття назад проживало близько 200 ченців. Пам’ятка по праву називають духовним і культурним центром України. Колись скиту підпорядковувалися багато галицьких, буковинські і навіть молдавські монастирі. У народі Манявський скит отримав назву Українського Афону.
Зовні Манявський скит є величною спорудою, що складається з декількох будівель, зроблених з каменю і дерева. Огороджує монастир величезна кам’яна стіна, на якій підносяться вежі і бійниці.
Місце, де розташований монастир, просто заворожує. Споруда знаходиться між гірськими схилами, на яких ростуть величезні ялини. З трьох сторін скит омивається річкою Манявка. Мальовнича природа навколо зазиває до умиротворення і духовного очищення. Колись тут молилися, причащалися і сповідалися.
В кінці минулого століття, після реставрації монастиря, пам’ятка була визнана історико-архітектурним заповідником. Перебуваючи тут, просто неможливо не відвідати Манявський водоспад. І навіть відстань в 7 кілометрів, яку треба подолати пішки, щоб побачити водоспад, ніяк не можна вважати перешкодою до творення такої досконалості, створеного природою.
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.