Обсерваторія «Білий слон»

 • Bilyj-slon

Место Категорія: Пам'ятні місця та Пам'ятник архітектуриМесто Ключеві словаа: Верховинський район та Івано-Франківська область

Опис
Опис
Фото
Карта
Відгуки
Похожие компании
 • Білий слон є колишньою польською астрономічно і метрологічною станцією на вершині гори Піп Іван, зведена Варшавським університетом в 1936 році. Розташована на території Верховинського району Івано-Франківської області.

  В Карпатах, на вершині горі Піп Іван було заплановано будівництво обсерваторії. У 1935 році інженером, генералом Леоном Бербецьким було запропоновано директору астрономічної обсерваторії Варшавського університету Міхалу Каменському організувати астрономічний відділ у метеорологічній обсерваторії. У той же році був схвалений проект будівництва архітекторів Казімєжа Марчевського та Яна Погоського.

  Обсерваторія зводилася переважно з місцевого будівельного матеріалу – каменю-пісковика. Стіни обсерваторії, побудованої в стилі конструктивізму, складені з вапнякових блоків і сягають 1,5 м в товщину на рівні цокольного поверху та 1 м – на рівні верхніх поверхів. Будівництво було завершене і обсерваторію урочисто відкрили в 29 липня 1938 року, яка складалася з 43 приміщень.

  До середини 1941 року в обсерваторії ще проводили сетрологічні спостереження, але дуже скоро німці вивосять частини матріалів до Львова, де вони залишаються і на сьогодні в фізичному корпусі Львівського університету. Після цього приміщення було закинуто, а все що мало якусь цінність, місцеві жителі розібрали. Після усього цього робота обсерваторії так і не поновлюється. Незважаючи на те що вже пройшла досить великий час, але стіни будівлі збереглися в задовільному стані й досі.

 • Ничего не найдено

  К сожалению, записей не найдено. Попробуйте другой критерий для поиска.

  Google карта не загружена

  Извините, не удалось загрузить API Карт Google.

 • Залишити коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *