Озеро Бребенескул

 • Ozero-Brebeneskul

Место Категорія: Пам'ятні місця та Озера / Річки

Опис
Опис
Фото
Карта
Відгуки
Похожие компании
 • Найбільш високогірне озеро України Бребенескул лежить у межах Рахівського району Закарпатської області яке має 1801 метрів над рівнем моря. Озеро вважається гідрологічним памятником природи місцевого значення. Чорногірський заповідний масив де і саме розташоване озеро в частині Карпатського біосферного заповідника.

  Озеро простягається на схилах Чорногірського хребта на південному-заході між горою Бребенескул (2035м) і Гутин-Томнатик (2016). Ширина якого складає 28-44 м, довжина 134, максимальна глибина озера 2,8 м. Високогірне та субальпійське озеро лежить на дні льодовикового кару, де знаходяться високі береги з камяними осипищами.

  Вода озера живиться атмосферними опадами і грунтом, як вода чиста та слабо мінералізована. Глибина вкрита сірим намулом, східний напрямок дна підвищується, інколи трапляються мікроскопічні ракоподібні. Однойменна річка яка витікає з озера має назву басейн Тиси.

  Температура озера максимально складає +9 в літку. Берегова лінія 600-800 м, площа поверхні складає 0.61. Досить часто вода озера має характерний зелений колір в наслідок чого розірвання в ньому мінералів. Найвеликі льодовикові озера знаходяться саме в Карпатах хребта Свидовець (під горами Трояска та Догяска) а також Чорногірському хребті.

 • Ничего не найдено

  К сожалению, записей не найдено. Попробуйте другой критерий для поиска.

  Google карта не загружена

  Извините, не удалось загрузить API Карт Google.

 • Залишити коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *