Вулкан Старуня

 • Vulkan-Starunia

Место Категорія: Пам'ятні місця та Пам'ятник природи

Опис
Опис
Фото
Видео
Карта
Відгуки
Похожие компании
 • Вулкан Старуня – вважається єдиним і унікальним не тільки у Карпатському регіоні, але й у світі, також є геологічною пам’яткою природи. Понад століття тут почали розробляти нафтові та озокеритні родовища, грунтові води, насичені киснем, отже проникають углиб землі на тисячу метрів, що дозволяє викликати окислення нафти, що й дає той приплив теплової енергії, яка живить вулкан.

  Вулкан часто називають грязьовий, і не даремно, адже у 1977 році під час першого землетрусу на конусоподібному пагорбі діаметром близько 50 м з’явилися перші кратери, з яких вихлюпувалися рідина, грязі та газ, можливо звідси й пішла назва. На сьогоднішній день, вулкан має 8 кратерів та 12 непостійних мікрократерів, які виділяють газ, воду, глинисту пульпу, інколи нафту або її складники.

  На території Старунського вулкану наявними є: озокерит, гарячі грязі, води високої мінералізації володіють цінними лікувальними властивостями. Унікальне місце Старуня, розташоване в селі Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області, в передгір’ї Горганів.

 • Ничего не найдено

  К сожалению, записей не найдено. Попробуйте другой критерий для поиска.

  Google карта не загружена

  Извините, не удалось загрузить API Карт Google.

 • Залишити коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *