Українські Карпати

Українські Карпати – чудовий куточок природи, вражаючий своєю красою ландшафтів, хвойних лісів, луків і садів. Опинившись тут, людина наповнюється здоровою енергією, і отримує море позитивних емоцій від відпочинку. Кожен куточок Карпат – самобутній і неповторний. Українські Карпати займають всього лише 3,5% всієї території України.

Гори вулканічного походження, середня висота від 1300 до 1500 метрів. Найвища точка Українських Карпат та України – гора Говерла – 2061 метрів.

Клімат і природний світ Карпат

В основному переважає континентальний теплий клімат, а середня температура влітку становить + 20°С, взимку -15°С. Для Карпатських гір в цілому характерна нестійка весна, чи не дуже тепле літо, суха осінь і м’яка зима, що сприяє розвитку гірськолижних курортів та зимнії видів спорту.

Тут дуже багата флора і фауна, і збереглися рідкісні для Європи незаймані ліси. Так, основна частина гір, вкрита буковими і хвойними лісами, але також ростуть: дуб, горіх, граб, черешня, вільха і сосна. На самих верхніх схилах розкинулися альпійські луки, з рідкісними видами флори. На плоскогір’ї розмістилися – брусниця і чорниця, зарості ожини. У літній період красиві гірські пейзажі доповнюють стада домашніх корів і овець.

У високих горах свій початок беруть такі річки, як: Стрий, Прут та Черемош, які вважаються найчистішими в Східній Європі. До того ж, в гірських масивах знаходяться солоні печери, утворені ще багато тисяч років тому, і соляні озера, які за своїм хімічним складом дуже схожі на Мертве море, тільки набагато менше площею.

Місцевий колорит

У Карпатах прийнято виділяти три великі етнічні групи: бойки, лемки і гуцули, переважна група населення, кожна з яких зуміла зберегти свою етнокультуру. Тут дивують: найкрасивіші старовинні храми, які будувалися без єдиного цвяха, неповторні ікони на склі, національні вбрання з яскравою вишивкою, вироби з дерева, і дуже популярне мистецтво – писанкарство. Існує думка, що писанки допомагають людині в різних складних життєвих ситуаціях.

Найцікавішими місцевими звичаями є проводи пастухів в полонину під звуки трембіти, церковні свята і карпатське весілля, яке супроводжується народними піснями, багатим вишитим одягом і веселими забавами. Побувати на такому весіллі – це аналогічно, як ніби побувати в гостях у казки.

Особливої ​​уваги заслуговує карпатська кухня. Всі її страви дуже ситні, смачні і приготовані тільки з натуральних продуктів, а традиційними є: млинчики, борщ, вареники, настоянка з калгану, сир бринза і домашні м’ясні копченості. Місцеві кафе прийнято називати – колиба.

Leave a Comment