Place Categories: Пам'ятні місця і Пам'ятник природиPlace Tags: Закарпатська область і Івано-Франківська область
Гірський масив Українських Карпат хребет Горгана розташований в Івано-Франківській та Закарпатській областях який нагадує зовнішню смугу. Назва Горган пішла від румунського слова “gогgап” – курган, вершина хребта отримала декілька назв: Малий Горган, Горган Вишківський, Горган Ілемський, Кінець Горган та інші.
Масив поділений на Крайові низькогірні, Зовнішні (Скибові) і Привододільні (Внутрішні) частини який простягається на 75 км з північного заходу на південний схід через долини річок Мизунки і Ріки до долини Прут. Ширина яка складає близько 40 км з південного заходу на північний схід.
Природний заповідник який включає в себе масиви гір Довбушанки, Полєнський, Попадя, Грофа, займає около 5 тисяч гектарів. Заповідник створений за для збереження європейської соснової кедри. В Горганах представлена рослинність ялицево-буково-смерековими лісами, які знаходяться на висоті 850-1000 метрів. Від цих рослин на висоті 1350 м розташоване чагарникове криволісся із гірської сосни, ідучи по долинах річок можна побачити розміщенні післялісові луки, в результаті вирубування лісів сталася їхня поява.
Північні Горгани включають в себе найвищі гори: Молода (1723), Грофа (1748), Попадя (1740). А в центральній Горгані найвищій частині гірського масиву обмежені Лімницею та Бистрицею Надвірнянською та розділені навпіл долиною Бистриці Солотвинської, в них розміщені такі вершини як: Ігровець (1804), Сивуля Велика (1836), Сивуля Мала (1818). В південних Горганах обмежуються такі вершини як Братківська (1788), Чорна Клева (1719), Довбушка (1754) та Синяк (1665). Схили хребта є гострими та характерно крутими.
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.