Чорне Багно

 • Chorne-Bahno

Место Категорія: Пам'ятні місця та Пам'ятник природиМесто Ключеві словаа: Закарпатська область та Іршавський район

Опис
Опис
Фото
Карта
Відгуки
Похожие компании
 • Чорне Багно –  урочище (болото) яке розташоване на території національного парку «Зачарований край», між горою Бужора та горою Мартинський Камінь, що знаходяться на хребті Великий Діл, в Іршавському районі Закарпатської області.

  Загальна прлоща урочища 34 га, висота над рівнем моря від 820 м. до 860 м. Чорне Багно являє собою сфагське болото, яке зазнало впливу меліорації та руйнування під час Другої світової війни. Товщина шару торфу тут містями сягає до 6 метрів, також урочищу характерні різні типи ландшафтів – від куполоподібних торфових боліт до гірських потоків які і формують деякі річки.

  Дерев’яна рослинність на поверхні болота незначна, невеликі групи дерев чи взагалі поодинокі ялини, горобини, берези, верби то що. Навколо болота ліс формується з бука, явора, смереки, ялини. Також багатий рослинний світ: білоцвіт весняний (занесена до Червоної книги), журавлина шейхцерія (занесена до Червоної книги), сашник іржавий (занесена до Червоної книги), осока мало квіткова, комахоїдна росичка кругло листа (досить рідкісна), пухівки, верес звичайний (рідкісна), червоний ефемероїд пальчикорінник травневий (занесений до Червоної книги). Основною формою тут є сфагнові мохи, їх кількість налічує 6 видів, рідше трапляються гіпнові можи. Всього тут налічується 72 види рослин, з яких 4 занесені до Червоної книги України, та 3 групи рослин до Зеленої книги України.

 • Ничего не найдено

  К сожалению, записей не найдено. Попробуйте другой критерий для поиска.

  Google карта не загружена

  Извините, не удалось загрузить API Карт Google.

 • Залишити коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *