Мармароський масив

 • Marmaroskyj-masyv

Место Категорія: Пам'ятні місця та Пам'ятник природиМесто Ключеві словаа: Закарпатська область та Рахівський район

Опис
Опис
Фото
Карта
Відгуки
Похожие компании
 • Мармароський масив розташований в Східних Карпатах на території Румунії, та зокрема у межах України (Івано-Франківській та Закарпатській областях). Гірський масив лежить на околицях північно-західній частині Чивчини та Рахівських гір (Гуцульські Альпи). Мармароський масив займає територію між річками Білою Тисою та Чорного Черемоша на північному сході, та притоки Бистриця, Вішеу та Тиса.

  На масиві лежить хребет який проходить по українсько-румунському кордоні, на хребті розташовані гори: Піп Іван Мармароський (1936 м), Неніска Мала (1820 м), Стіг (1653 м), Чивчин (1769 м), Лостун (1654 м), Палениця (1750 м), Гнатася (1769 м). Бокові хребти що відгалужуються простягаються у південному-заході в напрямок річок Вішеу та Рускова.

  Головний хребет від якого спадають долини Чорного Черемоша, є короткими 7 км за винятком прикордонних вершин Стога та Лостуна. Хребет Чорний Діл (1493 м) також можна внести до Мармароського масиву згідно деякими джерелами який розташований на сході долини Білого Черемоша та масив Цімбослави (1616 м), та неподалік протікає річка Бистриця гори Цібо.

  Рельєф масиву вбирає в себе міжгірні долини, гострі гребені та вершини, та круті схили. Значна частина амплітуда перевищує 1000 м. Масив зовнішностю дуже цікавий та якщо подивитись то він складається з кристалічних сланців, вапняків, доломітів, когломератів та пісковиків. Частина північних схилів оточена хвойними лісами, переважно широколистними, значна площа неподалік від території лісу займає криволісся та субальпійські луки.

  Різноманітний масив додає в себе рослинну красу, тобто флору, роман карпатський, тонконіг середній, білотка альпійська, дзвоники карпатські, первоцвіт дрібний та тирлич жовтий.

 • Ничего не найдено

  К сожалению, записей не найдено. Попробуйте другой критерий для поиска.

  Google карта не загружена

  Извините, не удалось загрузить API Карт Google.

 • Залишити коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *