Музей Івана Франка, Криворівня

 • Muzej-Ivana-Franka-Kryvorivnya

Место Категорія: Пам'ятні місця та МузейМесто Ключеві словаа: Верховинський район, Івано-Франківська область, та Криворівня

Опис
Опис
Фото
Карта
Відгуки
Похожие компании
 • Присвячений музей Іванові Франку який знаходиться в селі Криворівня на Івано-Франківщині, Верховинського району. Музей є літературно-меморіальним і заснований в 1960 році у колишньому будинку Василя Якіб’юка. До будинку Франко часто любив приходити в літню пору року з 1901 по 1914 роки. Вже з 1953 року тут було засновано кімнату-музей, бібліотеку та сільський клуб, а вже з 1960 року тут було засновано літературно-меморіальний музей Івана Франка.

  В музеї в 5 кімнатах зберігаються меморіальні речі Івана Франка, тут є: ліжко, де спав письменник, стілець та столик, за яким працював Франко, сіті для ловлі риби, гуцульська сокирка, годинник який висів у господаря за життя Франка, лавка на якій часто сиділи гості Франка. Велику увагу до себе привертає тогочасний міксер, який цілком зроблений з дерева та значно більший за сучаний, стілець який присутній у зйомці фільму «Тіні забутих предків». Але на цьму екзпозиція музею не закінчується.

  Є кімната яка присвячина такоє відомій жительці села – Парасці Плитці-Горицвіт. Параска Плитка-Горицвіт є автором великої кількості рукописів яких налічюється більше 1000. За свій час музей організував понад За час існування музею його працівники організували понад 70 виставок на франкову тематику. Такоє в музеї проводяться читання, зустрічі, конференції та вечори присвячині Франку.

 • Ничего не найдено

  К сожалению, записей не найдено. Попробуйте другой критерий для поиска.

  Google карта не загружена

  Извините, не удалось загрузить API Карт Google.

 • Залишити коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *