Зарваницький духовний центр, Зарваниця

Зарваницький духовний центр – вважається одним з найбільших подільських святинь Української греко-католицької церкви, а також всесвітнім марійським відпустовим центром, розташованим у селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області. У 1991 році відбудувалася капличка біля джерела з цілющою водою, також відбудовано Святотроїцький монастир Студійського уставу та дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці.

Духовний центр створили для пожертвування вірних України та діаспори, значну допомогу надали державні органи та громадськість області. В церкві Пресвятої Трійці зберігається чудотворна ікона Божої Матері Зарваницької. У 2000 році було збудовано собор Зарваницької Матері Божої, розбудовою займався архітектор Михайло Нетриб’як, та конструктор Т. Григель, вони разом поєднали архітектурні символи з давньоукраїнськими традиціями.

В основному будівля хрестокупольна, п’ятибанна, однонавна споруда без стовпів, в інтер’єрі висота до центру купола – 28 метрів. Від дзвіниці до монаршої печери споруджена Хресна дорога зі стаціями.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *